IMPLANTOLOĢIJA
Zobu implants ir mākslīga titāna konstrukcija, kas aizvieto zoba sakni. Atšķirībā no protēzes, implants pilnībā “savienojās” ar žokļa kaulaudiem, kas nozīmē, ka to nevajag izņemt un likt akpakaļ.

Zobu implantu uzstādīšana
Implants tiek izveidots ķirurģiski un kalpo kā līdzeklis kroņa fiksēšanai.
Operācija ietver šādas manipulācijas:
- Vietējā anestēzija (injekcija);
- Ārsts taisa nelielu griezumu smaganā;
- Titāna skrūve tiek ievietota kaulā, un smagana tiek sašūta;
- Pēc 3-6 mēnešiem mākslīgā sakne pilnībā sadzīst, un tad uzliek kroni.
Galvenais implanta uzstādīšanas nosacījums ir pietiekams kaulu audu augstums (ne mazāk kā 1 cm). Ja tas ir pārāk plāns, sākotnēji tiek veikta sinusa-liftinga procedūra (kaula pieaudzēšana).
Vai ir nepieciešams zoba implants?
Daudzi pacienti uzskata, ka zobu implantācija ir ilga un sāpīga procedūra. Kaut arī faktiski ievietošana aizņem ne vairāk kā 20 minūtes, un pati operācija neatšķirās no citām zobārstniecības procedūrām.
BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI
Tīriet konstrukciju divas reizes dienā ar parasto zobu suku un zobu pastu. Vēlams izmantot zobu diegu un īpašu starpzobu birstīti. Īpaši rūpīgi notīriet virsmas starp protēzēm un pārējiem zobiem. Šajās vietās ātri uzkrājas aplikums.
Titāna implants kalpo 15-20 gadus ja tiek pareizi uzstādīts. Daži ražotāji sniedz mūža garantiju. Bet augšēja daļa (protēze) būs jāmaina ik pēc 5-10 gadiem. Viss ir atkarīgs no konstrukcijas kvalitātes un ikdienas higiēnas.
Pēc otrā posma (protēzes fiksācija) jums jābūt pilnībā apmierināta ar jauno zobu funkcionalitāti un izskatu. Galvenie kritēriji ir estētika un komforts. Ja gada laikā pēc operācijas jums nav problēmu ar protezēšanu vai implantu, ārsts pareizi izdarīja savu darbu.