Связаться с нами

Terapija

+371 67878700

Terapija

Konsultācija

Pirmreizējās konsultācijas laikā zobārsts novērtē pacienta mutes dobumu:

– zobu un smaganu stāvokli,

– nosaka ārstēšanas nepieciešamību un ārstēšanas gaitu,

– piedāvājot dažādas iespējas.

PIERAKSTĪTIES

Zoba rentgens

Rentgena diagnostika ir vienkāršākāis un lētākāis pārbaudes veids zobārstniecībā. To izmanto, lai atklātu slēptas patoloģijas, kas lokalizētas starp zobiem, zem smaganām, žokļu kaulā vai zobu saknēm. Rentgens palīdz kontrolēt visus terapijas posmus.

Anestēzija zobārstniecībā

Anestēzija zobārstniecībā nodrošina pacienta komfortu. Tā bloķē nervu impulsus noteiktajā zonā (darbības zonā) un ilgst no 40 minūtēm līdz 2 stundām. Šajā laikā zobārsts var paveikt visas nepieciešamās manipulācijas, un ārstēšana notiek bez diskomforta sajūtas.

Ja ir nepieciešams zobārsts izmanto virsmas anestēziju – tā ir bezinjekcijas metode, kad apstrādā gļotādu ap zobiem ar gēlu vai aerosolu, pēc kura samazinās šī rajona jūtīgums.

Zobu plombu veidi

Ir divi galvenie zobu plombēšanas veidi:

Pagaidu;

Zobu pagaidu plombēšana tiek veikta uz īsu laika periodu (dažas dienas vai nedēļas) un veic ārstniecisko un aizsargfunkciju gadījumos, kad ārstēšana notiek vairākos posmos. Piemēram, dziļā kāriesa ārstēšana, kad ārstam jānodrošina, lai zoba kavitāte ir kvalitatīvi attīrīta

Pastāvīgas:

  • Gaismā cietējošais kompozīts (“baltās” plombas)
  • Amalgāmas plombas (“metāliskās”)

Kāriess

Pastāv dažādas zobu slimības, taču viena no visizplatītākājiem ir kāriess.

Zobu kāriess – kas tas ir?

Kāriess ir slimība, kurai raksturīga pakāpeniskā zobu audu iznīcināšana (emaljā vai dentīnā). “Zobu caurumi” izraisa izmaiņas mikroflorā un infekcijas izplatīšanos mutes dobumā. Šī slimība ir bīstama gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Kariesa profilakse

Galvenais profilakses princips ir kvalitatīva zobu higiēna . Tīriet zobus 2 reizes dienā un pēc katras ēdienreizes izskalojiet muti ar ūdeni. Reizi pusgadā ir nepieciešams taisīt zobu ultraskaņas tīrīšanu pie zobu higiēnista. Tā noņem zobakmeni, kas ir galvenais kāriesa cēlonis.